Zara Sanayici ve İş Adamları Derneği
+90 (535) 203 07 85 İstek ve Önerileriniz
ZARA VEYSEL DURSUN UYGULAMALI BİLİMLER YÜKSEKOKULU
zasiad okul projesi

ZARA VEYSEL DURSUN UYGULAMALI BİLİMLER YÜKSEKOKULU

Zara’nın sosyal ve eğitim sorunlarını çözmeye öncülük yapan Zara Sanayici İşadamları Derneği’nin eğitim projelerinden ilki olan; 7 Mayıs 2010 tarihinde Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım’ın temelini attığı Cumhuriyet Üniversitesi Zara Veysel Dursun Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz tarafından 20 Eylül 2012 tarihinde açıldı.

Cumhuriyet Üniversitesi’nde gerçekleştirilen akademik yıl açılışının ardından Zara İlçesinde Veysel Dursun Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu’nun açılışı düzenlenen törenle gerçekleştirildi.

Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Faruk Kocacık ise yaptığı konuşmada ilk açılışın bir eğitim kurumu olmasının kendisi için ayrı bir öneme sahip olduğunu belirterek, “Eğitime yapılan her yatırım ülkemizin geleceğini planlamaktır. Geleceğini planlayan herkes geleceğini kurtarmış demektir. Dolayısıyla bu güzel hizmetin herkese örnek olmasını diliyorum. Bu eğitim kurumunun açılmasında başta Veysel Dursun olmak üzere ZASİAD başkanı, yönetim kurulu üyelerine, eski rektör İlyas Dökmetaş’a ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum, şükranlarımı sunuyorum” şeklinde konuştu.

Cumhuriyet Üniversitesi Zara Veysel Dursun Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu’nun açılış törenine Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, Sivas Milletvekili Malik Ecder Özdemir, Vali Zübeyir Kemelek, Başsavcı Hasan Aydın, Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Faruk Kocacık, TSO Başkanı Osman Yıldırım, ZASİAD Başkanı Fethi Aras ve yönetim kurulu üyeleri, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Ali Erkul, Prof. Dr. Hüseyin Yılmaz, Prof. Dr. Okay Bulut, Fakülte Dekanları, Öğretim Üyeleri ve çok sayıda öğrenci katıldı.

Zara Sanayici ve İşadamları Derneği (ZASİAD) Başkanı Fethi Aras, açılışı yapılan binanın yapımında emeği geçenlere teşekkür ederek, “Okulumuzun yapımında emeğini esirgemeyen maddi manevi yanımızda olan Veysel Dursun’a şükranlarımı sunuyorum” dedi.

Konuşmaların ardından Cumhuriyet Üniversitesi tarafından hazırlanan plaketler Veysel Dursun Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu’nun yapımında emeği geçenlere ve ZASİAD yönetim kurulu üyelerine takdim edildi.

Bu programın fikir babası olan Kurucu Başkanımız Fethi Aras’a ve Veysel Dursun Bey’e, 2. Ve 3. Dönem Başkanımız Hüseyin Kaplan Bey’e ve o dönemdeki Yönetim Kurulu Üyeleri ve maddi, manevi desteği olan tüm üyelerimize şükranlarımızı sunuyoruz.

Sosyal Medyada Paylaş