Zara Sanayici ve İş Adamları Derneği
Başkanın Mesajı
Zasiad - Başkanın Mesajı - 6. Dönem

Başkanın Mesajı

Değerli Hemşerilerim,

Zara’ nın sosyal ve ekonomik açıdan gelişimine katkı sağlayacak çalışmalar yapmak ve iş dünyasındaki gelişmeleri Zara’lı iş insanları ile ortak bir platformda paylaşmak amacı ile kurulmuş Zasiad’ın 6. Dönem Yönetim Kurulu Başkanı olarak 24 Ekim 2021 tarihinde seçilerek göreve başladım.

Gerek sağlık açısından gerekse ekonomik olarak dünyamızı ve ülkemizi etkileyen sıkıntılı süreçleri atlatacağımıza inanıyorum. Bu süreçte hem çalışanlar hem de işverenler zorlu bir sınav veriyorlar. Fakat bizlerin hayatı sürdürmek, idame etmek için çalışmaya ve üretmeye devam etmemiz de gerekmektedir.

Benim de içerisinde yer aldığım Zasiad 6. Dönem Yönetim Kurulu’na, geçmiş dönem Başkanımıza, yine geçmiş dönemde Yönetim Kurulu’nda görev alan tüm arkadaşlarıma, çok değerli üyelerimize ve Zara’lı hemşerilerime bana olan güvenlerinden dolayı teşekkürlerimi sunarım. Ayrıca geçmiş dönemlerde hizmet eden çok değerli Yönetim Kurulu Başkanlarımıza ve ekiplerine de teşekkürü borç bilirim.

6. Dönem Yönetim Kurulu’nda yer alan arkadaşlarımızla birlikte kıymetli hemşerilerimizi bir araya toplayıp Zara’mızda güzel işler gerçekleştireceğimizi inanıyorum.

Kıymetli hemşerilerim, bizler, ancak birlikte olursak, güçlü ve toplumda söz sahibi olabiliriz. Bu çerçevede kadın ve genç iş insanlarımızın üye sayısını artırarak genişleme sürecimizi hızlandırmaya çalışacağız.

Alanlarında uzman hocalar eşliğinde konferanslar düzenlemek, belirli periyotlarla köy muhtarlarımızla görüşmeler organize ederek çiftçilerimize balın yanı sıra kenevir, kiraz ve lavanta gibi katma değer sağlayan bitkiler konusunda bilgi ve destek vermek gayretinde olacağız. Tarım ve Orman Bakanlığı, Ziraat Odaları ve öncü ticari kurumların desteğini alarak memleketimiz Zara’ ya katkıda bulunmayı hedefliyoruz.

Tarihi, geçmişi, doğası ve eşsiz güzellikleriyle Zara’mızda yetişmiş ve memleketlerinden göç ederek girişimcilik ruhu ile başarılı olmuş Türkiye’nin dört bir yanında ekonomiye yön veren sektöründe öncü firmalarını yöneten Zaralı iş adamlarımız ve sanayicilerimiz var. Biz, Zasiad olarak, bu başarılı iş adamlarımızın fikirlerinden istifade etmek; ekonomi ile ilgili bilgi birikimlerinden faydalanmak; iş dünyasında meydana gelen yeni yaklaşımları bu platformda paylaşmak ve genç girişimcilerimize de örnek olmak açısından güçlü bir iş insanı topluluğu oluşturmak istiyoruz. Hep birlikte elde edeceğimiz bu gücün, memleketimiz Zara’ya ve ülkemize faydalı olacağına inanıyoruz.


Tüm Zasiad üyelerini ve hemşerilerimizi selamlıyor; sağlıklı, huzurlu, başarılı ve bol kazançlı bir gelecek diliyorum.

Zasiad Yönetim Kurulu Başkanı
Şenel Çobanoğlu