Zara Sanayici ve İş Adamları Derneği
MUSTAFA KUBİLAY KARAKÖSE

MUSTAFA KUBİLAY KARAKÖSE

1975 yılında Ankara’da doğmuştur. Mustafa Kubilay KARAKÖSE, İstanbul Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü’nü 1998 yılında bitirmiş, sonrasında İTÜ’de Yapı İşletmesi Mühendisliği alanında yüksek lisans eğitimini tamamlamıştır. Yüksek Lisans sonrasında yine İTÜ’de inşaat mühendisliği konusunda Doktoraya devam etmektedir.

Üniversite lisans eğitimi sonrasında 1998 yılında aile şirketi olan KARAKÖSE İNŞAAT’ta mühendis ve şantiye şefi olarak çalışmaya başlayıp; sonrasında özel sektördeki şirketlerde Proje Yöneticiliği ve Müdürlük görevleri sonrasında tekrar aile şirketine dönüp; Baraj, Elektrik Santralleri ve Gayrimenkul Projeleri inşaatları yapmıştır.

2000 yılında ise halen ortağı olduğu İN-TEK Kalite Kontrol, Proje Denetim ve Müşavirlik A.Ş; Çevre ve Şehircilik Bakanlığından ve Türk Akreditasyon Kurumundan Türkiye’nin en geniş kapsamlı akredite inşaat test kuruluşlarından birisi olmuş, birçok önemli mühendislik yapılarının kalite kontrol, test hizmetlerini sağlamıştır.

2019 yılında Genel Müdürü olduğu İN-TEK firması ile TOBB Türkiye Odalar ve Borsası tarafından Türkiye’nin En Hızı Büyüyen İlk 100 Şirketi arasına girme ödülüne layık görülmüştür.

Mustafa Kubilay KARAKÖSE, profesyonel yaşamının yanında sosyal hayatında sivil toplum kuruluşları ve derneklerde de aktif olarak yer almaktadır. ZASİAD’da Yönetim Kurulu Üyeliği yanı sıra Türkiye Yapı ve Zemin Lab. Derneği Yönetim Kurulu Üyeliği, İnşaat Mühendisleri Odası Antalya Şube Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerinde bulunmuştur.

İN-TEK KALİTE KONTROL, PROJE DENETİM VE MÜŞAVİRLİK AŞ

İN-TEK Kalite Kontrol Proje Denetim Müşavirlik ve Tic. AŞ. 2000 yılında 4 Mühendis tarafından kurulmuş, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın Türkiye’de 10 No’lu Laboratuvarı olarak İzin Belgesi alarak Beton, Demir, diğer Yapı Malzemeleri, Karot, Asfalt ve Zemin Mekaniği ile ilgili arazi ve laboratuvar deneylerini yapmak ve rapor vermekle yetkilendirilmiştir.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı yanısıra TÜRKAK Türk Akreditasyon Kurumundan da Türkiye’nin en geniş kapsamlı akredite edilmiş test kuruluşlarının önünde gelen İN-TEK AŞ.; inşaat sektörüne hizmet veren test laboratuvarları arasında ASTM (American Society for Testing and Materials)’ın listesinde yer almış Türkiye’deki tek test laboratuvarı olmuş;  konusunda tecrübeli Mühendis / Teknisyen kadrosu ile TANAP, Türk Akımı Projesi gibi pek çok önemli Kamu ve Özel Sektöre ait Konut ve Ticari Yapı, Okul, Alışveriş Merkezi, Hastane, Otel, Yol İnşaatı, Baraj ve Hidroelektrik Santral, Havaalanı, Arıtma Tesisi, Raylı Sistem ve benzeri mühendislik yapılarının kalite kontrol hizmetlerini vermektedir.

2019 yılında TOBB Türkiye Odalar ve Borsası tarafından Türkiye’nin En Hızı Büyüyen İlk 100 Şirketi arasına girme ödülüne layık görülmüştür.

Sosyal Medyada Paylaş