Zara Sanayici ve İş Adamları Derneği
HİLAL KAPLAN

HİLAL KAPLAN

1988 yılında İstanbul’da doğmuştur. İlk ve orta öğrenimi de İstanbul’da tamamladıktan sonra, 2013 yılında Yüksek Başarı Bursuyla kazandığı Sabancı Üniversitesi Yönetim Bilimleri Fakültesi’nden mezun olmuştur.

Sabancı Üniversitesindeki lisans eğitimi sonrasında, aile şirketi olan Kaplan Brode Tekstil AŞ.’nin birçok bölümünde tecrübe kazanarak Yönetim Kurulu Üyeliği görevini üstlenmiş olup bu görevine aktif olarak devam etmektedir.

Hilal Kaplan, ZASİAD Kurucu Üyelerinden olan ve 2. ve 3. Dönem Yönetim Kurulu Başkanlığını üstlenen babası Hüseyin Kaplan’dan ve aile büyüklerinden yadigâr, önemli bir değer olarak gördüğü Zara’ya ve Zara insanlarına fayda sağlayabilmek adına, yeni nesil olarak gönüllü çalışmalarına devam etmektedir.

KAPLAN BRODE

Brode sektörünün öncü kuruluşlarından Kaplan Brode Tekstil ve Sanayi Ticaret Anonim Şirketi, Hüseyin Kaplan tarafından 1986 yılında brode üretimi yapmak amacıyla kuruldu. Kaplan Brode, Türkiye ve İran’daki toplam 29.000 m² kapalı alana sahip tesislerde son teknoloji üretim tekniklerini kullanarak Toliyent® markalı ürünlerini başta İran, Rusya, Türk Cumhuriyetleri, Kuzey Afrika ve Ortadoğu ülkeleri olmak üzere dünyanın birçok ülkesine ihracat yapmaktadır.

Sosyal Medyada Paylaş