Zara Sanayici ve İş Adamları Derneği
TARIM VE HAYVANCILIK ÇALIŞTAYI
tarım ve hayvancılık çalıştayı

TARIM VE HAYVANCILIK ÇALIŞTAYI

Zara’daki tarım ve hayvancılık faaliyetleri ile ilgili bilgi paylaşımlarının yapıldığı “Tarım ve Hayvancılık Çalıştayı” 8-9 Nisan 2022 tarihlerinde düzenlendi. Zasiad’ın düzenlediği Tarım ve Hayvancılık Çalıştayı’na; Sivas Valisi Sayın Salih Ayhan, Zara Kaymakamı Sayın Meriç Dinçer, Zara Belediye Başkanı Sayın Fatih Çelik, Sivas Cumhuriyet Üniversitesi’nde değerli öğretim görevlileri ve sevgili hemşehrilerimiz katıldı. İlçe düzeyinde ilk defa yapılan çalıştayda, Zara’nın tarım ve hayvancılığını harekete geçirecek fikirler, kurum müdürleri, iş insanları, çiftçiler ve konunun paydaşlarınca masaya yatırıldı.

Çalıştaya davet etmek için kendisini ziyarete gitmemizden itibaren bize değerli desteklerini veren ve “Toprağı suyla, çiftçiyi bilgi ile buluşturacağız” ana fikrini bize ileten, tarımın geliştirilmesi konusunda duyarlı olan Valimiz Sayın Salih Ayhan’a teşekkür ediyoruz.

Çalıştayın açılış konuşmasında; Sivas genelinde daha önce yapılmış ancak Zara ile ilçe bazında ilk defa düzenleniyor olan çalıştaydan dolayı Sayın Valimiz Zasiad’a teşekkürlerini iletti.

Çalıştay’ın düzenlenmesi için desteklerini veren Zara Kaymakamımız Sayın Meriç Dinçer ve Zara Belediye Başkanımız Sayın Fatih Çelik’e de teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Sosyal Medyada Paylaş