Zara Sanayici ve İş Adamları Derneği
EĞİTİM SEMİNERİ : CESARET YÖNETİMİ

EĞİTİM SEMİNERİ : CESARET YÖNETİMİ

Eğitim seminerlerine Zara İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün bildirdiği ihtiyaçlar doğrultusunda devam eden Zasiad, 9 Mart 2020 Pazartesi günü, Zara’da hali hazırda eğitim gören ortaokul, lise öğrencilerine ve Zara’da görev yapan öğretmenlere Motivasyon, Hayal Kurmak, Cesaret Yönetimi başlığında seminer düzenlendi.

Seminerde konuşmacı olan kişi, Hava Kuvvetleri Komutanlığı’nda görevli F-16 pilot adaylarının cesaret ve motivasyon eğitimcisi Yarbay Ruhan Maral ve İletişim Uzmanı Murat Kaya idi.

Sabah, öğlen ve öğleden sonra olmak üzere 3 oturumda gerçekleşen seminer, her gruba kendi ihtiyaçlarına ve yaşlarına uygun olacak şekilde içerikle verildi.

Ruhan Maral Hakkında

Seminerler sonrasında katılım sağlayan öğrencilerimiz ve öğretmenlerimize kurşun kalem ve bloknotlar hediye edildi; yoğun ilgi ve yüksek katılımın olması, seminer sonunda soru cevaplar bölümünde katılımcıların paylaştıkları heyecanları görülmeye değerdi.

Cesaret Yönetimi, Çatışma Yönetimi ve Arabuluculuk, Müzakere Teknikleri, Yaratıcılık, Profesyonel Yönetim Becerileri, İletişimin 5 Anahtarı, Takım Çalışması, Sunum Teknikleri, Beden Dili, Stratejik Planlama, Y Kuşağını Yönetmek, Yaratıcılık ve Yaratıcılığı Geliştirme, Profesyonel PPT Tasarımı, konularında bireysel ve kurumsal eğitim ve danışmanlık hizmetleri vermektedir.

Sosyal Medyada Paylaş