Zara Sanayici ve İş Adamları Derneği
+90 (535) 203 07 85 İstek ve Önerileriniz
DOĞDUĞU TOPRAKLARA VEFA ÖDÜLÜ
Nur Ali Akkaş Doğrduğu Topraklara Vefa Ödülü

DOĞDUĞU TOPRAKLARA VEFA ÖDÜLÜ

Zasiad Yönetim Kurulu Üyemiz Nur Ali Akkaş’a 2020 yılında Sivas Valiliği tarafından “Doğduğu Topraklara Vefa Ödülü” verildi.

Sivas Valiliği, Sivas Kongresi’nin 100. yılı vesilesi ile 2019 yılında Kültür Sanat ve Hizmet Ödülleri organizasyonu düzenlemeye başlamıştı. Bu yıl 2. düzenlene törende ise Zasiad Yönetim Kurulu Üyemiz Nur Ali Akkaş “Doğduğu Topraklara Vefa Ödülü” ne layık görüldü.

Nur Ali Akkaş, “Gitmediğimiz, kalmadığımız köy bizim köyümüz değildir” düşüncesi ile yola çıkarak, ‘Köyler Yaşamalıdır” projesi ile, köyden İstanbul’a gelmiş arkadaşları ve Çevre ve Kültür Değerlerini Koruma Vakfı ile iş birliği halinde, doğduğu köy olan Bolucan Köyü’ne hayat gelmesi için çalışmalar yapmıştır. Bu çalışma ile günümüz şartlarına uygun evler inşaa edilmiş; köy ilkokulu ve köy öğretmen evi misafirhane olarak kullanılmak üzere onarılmış ve köye bir de morg inşaaa edilmiştir.

Zasiad olarak , Nur Ali Akkaş’a doğduğu topraklara katkılarından dolayı teşekkür ediyor, memleketine hizmetlerinin devam etmesini arzu ediyoruz.

Sivas Valiliği’nin hazırladığı tanıtım videosu ile 2020 yılında ödüle layık görülen kişilerin hepsi ve çalışmaları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş